СКОЛИОЗА


Join the forum, it's quick and easy

СКОЛИОЗА
СКОЛИОЗА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Важно Важно Важно
Характерни белези
Характерни белези на сколиозата Едното рамо изглежда по-високо или по- ниско от другото. Едното рамо изглежда с по-заоблен контур. Гръдният кош изглежда хлътнал и несиметричен. Главата, сякаш не се намира в средата на раменете. Талията е неравна или наклонена. Тазът е наклонен или завъртян настрани. Единият хълбок е по-високо от другия. Единият крак изглежда по-къс от другия . Въпреки, че дължината на крайниците е еднаква, наклонът на таза е причина за оптичното скъсяване на краката. Забелязва се нарушаване на походката. Походката може да е нарушена.
Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар

free counters
BGtop

Чат (vol.1)

5 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by Здравка Дечева Вто Авг 09, 2011 7:25 pm

Така е нашите импланти ще се разтеглят, но като термини куки и тръби ми прозвуча познато. В крайна сметка всеки случай е различен и изисква различни начини на лечение. Операцията беше преди 9 месеца и все още е с фиксиращ корсет, иначе е много добре. Рехабилитация не сме правили професора каза, че все още е рано в нашия случай. Наистина най-добре е да отидеш и да питаш още веднъж. Там ще ти обяснят всичко по-добре от нас.

Здравка Дечева

Брой мнения : 4
Join date : 04.08.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by DariTT Вто Авг 09, 2011 7:43 pm

Просто трябва да бъдеш по-настоятелна с въпросите и получаването на отговори. То е ясно че лекарите не обичат да се обясняват и да изпадат в подробности, но колкото повече разбереш,след това по-лесно ще си навържеш нещата.
И не отлагай писмото до МНЗ за в последния момент! В него може и да не цитираш сума, те си се свързват, обменят информация и си оправят сметките, а и приблизително са наясно за какво става въпрос.

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by DariTT Вто Авг 09, 2011 7:50 pm

Не съм си взела още винетка, тя годината свърши, аз не мога да се наканя да отидаSmile

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by Здравка Дечева Вто Авг 09, 2011 8:06 pm

Е, нищо по-добре късно отколкото никога Laughing и аз я взех преди 4 дни Laughing

Здравка Дечева

Брой мнения : 4
Join date : 04.08.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by DariTT Вто Авг 09, 2011 8:15 pm

Пропуснах и три месеца двойни детски, аз дето все подканвам хората, мен няма кой да ми напомня , че заповедта е изтекла . Те и нашите социални, що си мислех че трябваше да се обадят Smile

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by sonya_pm Сря Авг 10, 2011 6:46 am

girl написа:Защо са ти ги махнали?Задължително ли е да се махат?От какъв материал са имплантите?Как изглеждат и колко горе долу ви излязоха?
Махнаха ми имплантите, защото организма ми не ги прие. Лекарите ни казаха още преди операцията, че се случва в много редки случаи организма на човек да не възприеме имплантите....аз бях от тези редки случаи. Докато бях с гипсовият корсет раната се отвори. Направиха ми т.нар. мини операция, за да я почистят. След това пак ми сложиха гипс....,но раната отново сълзеше и се наложи година след това да ми махнат имплантите. За сега се чувствам добре. Септември ще ходя до Горна Баня на преглед при проф.Танчев да ме прегледа профилактично.

sonya_pm

Брой мнения : 5
Join date : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by sonya_pm Сря Авг 10, 2011 6:52 am

girl написа:А костна тъкан не може ли да се вземе от този които ще го оперират?Купува ли се и къде се продава костна тъкън?!
При мен се е наложило да ми вземат костна тъкан по време на операцията. Това е по преценка на хирурга по време на операцията. И сега освен козметичният белег по цялата дължина на гърба имам и един по малък хоризонтален, от където ми е взета костна тъкан.

sonya_pm

Брой мнения : 5
Join date : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by girl Сря Авг 10, 2011 11:50 am

Благодаря много за отговорите!Вече съм по-спокойна.
Остава само да поговорим пак с хирурда и да назначи дата.

girl

Брой мнения : 9
Join date : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by Здравка Дечева Чет Авг 11, 2011 5:57 pm

VD, честит рожден ден ! Чат (vol.1) - Page 2 Kak-sdelat-svadebnyj-buket-svoimi-rukami

Здравка Дечева

Брой мнения : 4
Join date : 04.08.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by DariTT Чет Авг 11, 2011 6:23 pm

Честит рожден ден, Ваня!Бъди жива ,здрава , щастлива ,много усмихната,силна и обичана! Чат (vol.1) - Page 2 4258166806

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by VD Пон Авг 15, 2011 9:01 pm

Благодаря ви!!!
По темата, тъй като станах на 20 вече, няма да мога да разчитам на финансиране от този фонд за деца. Някой има ли информация за фонд за възрастни (и дали изобщо съществува такъв) и дали отпускат средства и за операции в чужбина?
Предстои ми преглед в една немска клиника през септември, като се върна ще дам подробна информация за интересуващите се от лечение в чужбина, а от операция в Горна баня почти на 100% се отказахме....


VD

Брой мнения : 1
Join date : 03.08.2011
Age : 32
Местожителство : Pazardzhik

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by DariTT Нед Ное 18, 2012 8:08 pm

Тук само със Здравчето си влизаме и излизаме. А можем да коментираме важни неща за нашите деца и след операциите, но...

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Чат (vol.1) - Page 2 Empty Re: Чат (vol.1)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите