СКОЛИОЗА


Join the forum, it's quick and easy

СКОЛИОЗА
СКОЛИОЗА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Важно Важно Важно
Характерни белези
Характерни белези на сколиозата Едното рамо изглежда по-високо или по- ниско от другото. Едното рамо изглежда с по-заоблен контур. Гръдният кош изглежда хлътнал и несиметричен. Главата, сякаш не се намира в средата на раменете. Талията е неравна или наклонена. Тазът е наклонен или завъртян настрани. Единият хълбок е по-високо от другия. Единият крак изглежда по-къс от другия . Въпреки, че дължината на крайниците е еднаква, наклонът на таза е причина за оптичното скъсяване на краката. Забелязва се нарушаване на походката. Походката може да е нарушена.
Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар

free counters
BGtop

Важно съобщение!

2 posters

Go down

Важно съобщение! Empty Важно съобщение!

Писане by DariTT Сря Юли 27, 2011 11:40 am

От 01.06.2011г. Център "Фонд за лечение на деца" има
НОВ АДРЕС ЗА КОРЕСПОНДЕНЦИЯ
Получател:
ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕЦА"
П.К. 19
1000 СОФИЯ
Моля, занапред изпращайте Вашите заявления за финасово и организационно подпомагане, медицински документи, отчетни документи, фактури, както и всякакви други писма на горепосочения адрес.
Тези документи могат да бъдат подавани и на място във фонда на адрес:
гр. София, бул. "Ак. Ив. Гешов" № 15, НЦООЗ, ет.11, стаи с номера 2,20,22.
Благодарим Ви, че прочетохте настоящето съобщение!
Център "Фонд за лечение на деца" поднася своите извинения за причиненото неудобство!


http://www.cfld-bg.com/

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Важно съобщение! Empty Re: Важно съобщение!

Писане by DariTT Пон Авг 08, 2011 5:35 pm

Ред за кандидатстване за лечение на деца в чужбина:


1. родителите или настойниците трябва да подадат молба в деловодството на МЗ до Комисията за лечение в чужбина, която е свободен текст, но следва да съдържа диагнозата, точния адрес и начините за свързване с родителите или настойниците.Освен това трябва да е приложена и цялата медицинска документация.


2.След получаването на положителен отговор от КЛЧ родителите или настойниците подават отново молба в деловодството на МЗ, адресирана към Център „Фонд за лечение на деца”. Молбата трябва да бъде в свободен текст и да са приложени към нея копия от медицинските документи и решението на КЛЧ.


3. След постъпването на документите в ЦФЛД, те се разглеждат по реда на постъпването.


4.Служителите от администрацията на ЦФЛД се свързват с родителите или настойниците на детето за да ги осведомят за решенията на Обществения съвет.

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Важно съобщение! Empty Re: Важно съобщение!

Писане by Krasimira Serafimova Пет Авг 12, 2011 10:58 am

с едно уточнение-центърът заплаща само стойностт на имплантите при операция в България.Това беше решението в нашия случай.и тъй като лекувам дъщеря ми в чужбина от 4 години ,не ми поеха нито ,корсети ,нито прегледи на лекари.За съжаление не мога да кажа ,че съм доволна и от лечението в чужбина при условие ,че когато започнахме в университетска клиника в Базел дъщеря ми беше с 24 /20 ,а след 6 месеца корсет швейцарски / патента е канадски Spine Core/ вече беше с 48/40 градуса и швейцарския лекар само вдигна рамене.После продължихме в Милано и Торино при проф.Марко Брайда ,след гипс 3 месеца имаше известно подобрение ,но в крайна сметка сега на 14 год възраст е с 55/45.Мнението в Италия беше ,че е за операция и дори имахме назначена дата за юни.Аз взех решение да не се оперира и писах на всякакви професори от клиники в Европа.
Дори прях носенето на корсета.ЗАпочна плуване 3 пъти в седмицата в баня Мадара ,където инструкторите са страхотни, електро стимулация при кинеситерапевт Жоро Йоргов ,рейки масажи/макар че съм малко скептична / ,сайонджи 2 пъти в седмицата и един път йога.
Юли месец я пратих в Париж в детска клиника Necker при асистента на завеждащия клиниката проф.Глорион.
Сега последното мнение от Париж е ,че не е за операция ,защото е много пластична.
дори има намаляване в лумбалната област за 4 м с 3 градуса и корекция на ротация.За съжалени торакално няма промяна е със значително торзио и силно изразен гибус.
Ако някой се интересува от нещо допълнително да ми пише тук или на мейл :krasimira.serafimova@gmail.com

Krasimira Serafimova

Брой мнения : 1
Join date : 03.08.2011

Върнете се в началото Go down

Важно съобщение! Empty Re: Важно съобщение!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите