СКОЛИОЗА


Join the forum, it's quick and easy

СКОЛИОЗА
СКОЛИОЗА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Важно Важно Важно
Характерни белези
Характерни белези на сколиозата Едното рамо изглежда по-високо или по- ниско от другото. Едното рамо изглежда с по-заоблен контур. Гръдният кош изглежда хлътнал и несиметричен. Главата, сякаш не се намира в средата на раменете. Талията е неравна или наклонена. Тазът е наклонен или завъртян настрани. Единият хълбок е по-високо от другия. Единият крак изглежда по-къс от другия . Въпреки, че дължината на крайниците е еднаква, наклонът на таза е причина за оптичното скъсяване на краката. Забелязва се нарушаване на походката. Походката може да е нарушена.
Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Календар Календар

free counters
BGtop

Запознанство

4 posters

Go down

Запознанство Empty Запознанство

Писане by manda Пет Авг 05, 2011 8:20 am

Здравейте, аз съм майка на дете със сколиоза много бих се радвала да се запозная с други родители, които имат такъв проблем.Казвам се Олга и съм от Велико Търново. Дъщеря ми е на 13 г. и миналата година и откриха гръбначното изкривяване.
Информацията днес е голяма ценност и ние бихме могли да си я обменяме и да си помагаме взаимно.

manda

Брой мнения : 1
Join date : 01.08.2011

Върнете се в началото Go down

Запознанство Empty Re: Запознанство

Писане by DariTT Пет Авг 05, 2011 10:30 am

Казвам се Дарина от Бургас, майка на дете със сколиоза. Смятах по-подробно да опиша етапите през които сме преминали, но нещо не ми върви писането днес. Дъщеря ми е почти на 16 години вече.Преди година и половина и направиха операция в Горна баня. Сега си пазим безценните железца в гърба и се молим да задържим градусите, за да не се налага друга операция. Както повечето знаят вече, съм насреща за всякакви въпроси, ще помагам с каквото мога и знам като инфо. Надявам се всички да се включат и да са по активни с писанията Wink

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 26.07.2011
Age : 47
Местожителство : Бургас

https://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Запознанство Empty Re: Запознанство

Писане by sonya_pm Пон Авг 08, 2011 11:12 am

Здравейте! На 16 години и аз претърпях такава операция. Наложи се след година и половина да ми махнат имплантите, защото организмът ми не ги приемаше и раната се отвори докато бях с гипсовият корсет. Сега съм на 24 години. Обмисляме със съпруга ми да имаме дете и въпросът ми е има ли жени във форума, които са били оперирани и са родили след това? Как е минала бременността?

sonya_pm

Брой мнения : 5
Join date : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Запознанство Empty Re: Запознанство

Писане by girl Пон Авг 08, 2011 4:44 pm

Здравейте!Преди няколко години ми откриха сколиоза.Днес бях на преглед и ми препоръчаха операция.Проф.Бусарски я препоръча.От ортопедията ме пратиха при него.Той каза да реша и ако реша че искам операцията да му се обадя.Операцията е неизбежна ,защото имам киста в гръбнака която притиска гръбначния мозък и не мога да ходя.Обяснил е на родителите ми ,че имплантите са с някаква течност.За такова нещо не бях чувала.Какви са тези импланти?КАкво да очаквам от операцията?

girl

Брой мнения : 9
Join date : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Запознанство Empty Re: Запознанство

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите