СКОЛИОЗА
Важно Важно Важно
Характерни белези
Характерни белези на сколиозата Едното рамо изглежда по-високо или по- ниско от другото. Едното рамо изглежда с по-заоблен контур. Гръдният кош изглежда хлътнал и несиметричен. Главата, сякаш не се намира в средата на раменете. Талията е неравна или наклонена. Тазът е наклонен или завъртян настрани. Единият хълбок е по-високо от другия. Единият крак изглежда по-къс от другия . Въпреки, че дължината на крайниците е еднаква, наклонът на таза е причина за оптичното скъсяване на краката. Забелязва се нарушаване на походката. Походката може да е нарушена.
Май 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

free counters
BGtop

Важно съобщение!

Предишната тема Следващата тема Go down

Важно съобщение!

Писане by DariTT on Сря Юли 27, 2011 11:40 am

От 01.06.2011г. Център "Фонд за лечение на деца" има
НОВ АДРЕС ЗА КОРЕСПОНДЕНЦИЯ
Получател:
ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕЦА"
П.К. 19
1000 СОФИЯ
Моля, занапред изпращайте Вашите заявления за финасово и организационно подпомагане, медицински документи, отчетни документи, фактури, както и всякакви други писма на горепосочения адрес.
Тези документи могат да бъдат подавани и на място във фонда на адрес:
гр. София, бул. "Ак. Ив. Гешов" № 15, НЦООЗ, ет.11, стаи с номера 2,20,22.
Благодарим Ви, че прочетохте настоящето съобщение!
Център "Фонд за лечение на деца" поднася своите извинения за причиненото неудобство!

http://www.cfld-bg.com/

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Местожителство : Бургас

http://scoliosis.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Re: Важно съобщение!

Писане by DariTT on Пон Авг 08, 2011 5:35 pm

Ред за кандидатстване за лечение на деца в чужбина:

1. родителите или настойниците трябва да подадат молба в деловодството на МЗ до Комисията за лечение в чужбина, която е свободен текст, но следва да съдържа диагнозата, точния адрес и начините за свързване с родителите или настойниците.Освен това трябва да е приложена и цялата медицинска документация.

2.След получаването на положителен отговор от КЛЧ родителите или настойниците подават отново молба в деловодството на МЗ, адресирана към Център „Фонд за лечение на деца”. Молбата трябва да бъде в свободен текст и да са приложени към нея копия от медицинските документи и решението на КЛЧ.

3. След постъпването на документите в ЦФЛД, те се разглеждат по реда на постъпването.

4.Служителите от администрацията на ЦФЛД се свързват с родителите или настойниците на детето за да ги осведомят за решенията на Обществения съвет.

DariTT
Admin

Брой мнения : 62
Местожителство : Бургас

http://scoliosis.bulgarianforum.net

Писане by Krasimira Serafimova on Пет Авг 12, 2011 10:58 am

с едно уточнение-центърът заплаща само стойностт на имплантите при операция в България.Това беше решението в нашия случай.и тъй като лекувам дъщеря ми в чужбина от 4 години ,не ми поеха нито ,корсети ,нито прегледи на лекари.За съжаление не мога да кажа ,че съм доволна и от лечението в чужбина при условие ,че когато започнахме в университетска клиника в Базел дъщеря ми беше с 24 /20 ,а след 6 месеца корсет швейцарски / патента е канадски Spine Core/ вече беше с 48/40 градуса и швейцарския лекар само вдигна рамене.После продължихме в Милано и Торино при проф.Марко Брайда ,след гипс 3 месеца имаше известно подобрение ,но в крайна сметка сега на 14 год възраст е с 55/45.Мнението в Италия беше ,че е за операция и дори имахме назначена дата за юни.Аз взех решение да не се оперира и писах на всякакви професори от клиники в Европа.
Дори прях носенето на корсета.ЗАпочна плуване 3 пъти в седмицата в баня Мадара ,където инструкторите са страхотни, електро стимулация при кинеситерапевт Жоро Йоргов ,рейки масажи/макар че съм малко скептична / ,сайонджи 2 пъти в седмицата и един път йога.
Юли месец я пратих в Париж в детска клиника Necker при асистента на завеждащия клиниката проф.Глорион.
Сега последното мнение от Париж е ,че не е за операция ,защото е много пластична.
дори има намаляване в лумбалната област за 4 м с 3 градуса и корекция на ротация.За съжалени торакално няма промяна е със значително торзио и силно изразен гибус.
Ако някой се интересува от нещо допълнително да ми пише тук или на мейл :krasimira.serafimova@gmail.com

Krasimira Serafimova

Брой мнения : 1

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото